Cheltuieli decontate din bugetul Ministerului Sănătății pentru carantina persoanelor care intră pe teritoriul României din zonele afectate de COVID-19

Astăzi Primăria Comunei Corbeanca a semnat cu DSP, Contractul pentru decontarea din bugetul Ministerului Sănătății a cheltuielile pentru carantina persoanelor care intră pe teritoriul României din zonele afectate de COVID-19.
În acest sens, Primăria Corbeanca va asigura persoanelor autoizolate la domiciliu: hrană și apă potabilă de 3 ori pe zi, prin intermediul agentilor economici contractați de pe raza comunei Corbeanca.
Relația cu persoanele autoizolate, referitoare la hrană și apă este asigurată de către dl.Marian Miricala, nr de telefon 0733.937.648, care vă poate furniza mai multe detalii.
Meniul care se va asigura pentru perioada următoare este atașat.

Persoanele peste 65 de ani, au voie să părăsească locuința doar în intervalul orar 11-13.
În acest sens, vă informăm că suntem în curs de identificare a persoanelor, cu vârsta peste 65 ani, fără susținători sau altă formă de ajutor și le vom asigura sprijin în funcție de nevoi.
În intervalul dintre ședintele Comitetului de situații de urgență permanența este asigurată de urmatoarele persoane :
Hojda Adrian – viceprimar.
Busila Vicentiu – sef politie locala
Buricatu Dan – Inspector